Tarnów: Kolejny cmentarz w bazie GROBONET

27.10.2015

W internecie mozna juz odnalezc groby zmarlych pochowanych na cmentarzu w Moscicach. To kolejna tarnowska nekropolia w systemie GROBONET.

GROBONET to wyszukiwarka internetowa, za pomoca której mozna odnalezc miejsce pochówku bliskich. W sumie w internetowej bazie danych sa w pelni zarejestrowane trzy tarnowskie nekropolie – Cmentarz Stary, w Klikowej i Moscicach oraz czesc cmentarza w Krzyzu.

Katalogowanie tarnowskich cmentarzy rozpoczelismy od Cmentarza Starego. W tym roku udalo nam sie wprowadzic do systemu cmentarz w Moscicach. To bardzo ulatwia wyszukiwanie miejsca pochówku. Wczesniej musieli to robic nasi pracownicy, którzy w okresie przed Wszystkimi Swietymi odbierali dziesiatki telefonów z prosba o wskazanie miejsca pochówku – mówi Maria Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarzadu Cmentarzy w Tarnowie.

Aby znalezc grób bliskich przez internet, wystarczy wejsc w zakladke GROBONET na stronie Miejskiego Zarzadu Cmentarzy i wpisac podstawowe dane zmarlego – imie, nazwisko, rok lub date urodzenia czy smierci. System pokaze najtrafniejsze wyniki.

W internetowej wyszukiwarce miejsca pochówku brakuje jeszcze tylko starej czesci cmentarza w Krzyzu. Maria Wójcik dodaje, ze wprowadzenie tych danych do systemu bedzie najtrudniejsze, bo teren jest tam nieuporzadkowany, a mapy internetowe musza byc bardzo dokladne. Na ich podstawie bliscy moga znalezc konkretny grób na cmentarzu.

Posluchaj Marii Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarzadu Cmentarzy w Tarnowie:

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Józef Partyka
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30