Tarnów: Konferencja o rodzicielstwie zastepczym

26.10.2015

Jak zostac rodzina zastepcza? To jedno z pytan wtorkowej konferencji. „Rodzina na zastepstwo, serce na zawsze…” to temat spotkania, które odbedzie sie w Panstwowej Wyzszej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

W konferencji moga wziac udzial wszyscy zainteresowani. Chcemy przede wszystkim pomóc osobom, które zastanawiaja sie nad rodzicielstwem zastepczym. Rodziny zastepcze podziela sie swoimi problemami i pozytywnymi stronami swojej funkcji. Powiemy jaka pomoc moze uzyskac rodzina zastepca. Rodzicielstwo zastepcze jest bardzo potrzebne– mówi Dorota Krakowska, zastepca Prezydenta Tarnowa ds. spolecznych. Celem konferencji jest przyblizenie miedzy innymi funkcjonowania systemu pieczy zastepczej, roli rodziny zastepczej w wychowaniu dzieci pozbawionych opieki ze strony rodziny biologicznej, wplywu braku stabilnego srodowiska wychowawczego na funkcjonowanie dzieci w srodowisku oraz róznic pomiedzy instytucja przysposobienia a rodzinna piecza zastepcza.

Spotkanie „Rodzina na zastepstwo, serce na zawsze…” rozpocznie sie we wtorek – 27 pazdziernika, o godzinie 9.00 w auli PWSZ w Tarnowie. Konferencja jest objeta patronatem honorowym: Ministra Pracy i Polityki Spolecznej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszalka Województwa Malopolskiego oraz Prezydenta Miasta Tarnowa.

Posluchaj Doroty Krakowskiej:

Patrycja Wolnik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Michał Dąbrówka
play
Słowo za Słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30