Tarnów ma nowe Centrum Bezpieczeństwa i Sterowania Ruchem

17.10.2018

Przy Nadbrzeżnej Dolnej 7, w miejscu odnowionej już siedziby Straży Miejskiej, znajduje się centrum dowodzenia, z którego Straż ma pogląd na praktycznie całe miasto. Centrum zostało właśnie uroczyście otwarte.

Znajduje się tam 40 kamer, w tym 32 supernowoczesne, z możliwością zbliżenia do 3 km.

– W centrum miasta jest dużo kamer, ale są one także na osiedlach, jak np. Westerplatte, Jasna, Lwowska, Grabówka – mówi Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie. – Mamy ich dużo, ale miasto zasługuje na to, żeby ich było 4 razy tyle – przyznaje.

Prócz nowego Centrum, budynek Straży Miejskiej zyskał na wyglądzie. Nie ma już azbestu, wszędzie jest klimatyzacja, są panele fotowoltaiczne na dachu, no i …kamery.

– Ten budynek jest jednym z najnowocześniejszych –  jeśli chodzi o Straż Miejską – w Polsce – zauważa Krzysztof Tomasik. –  Nie ma drugiego, który byłby wyposażony w takie rozwiązania. Zmodernizowany został do tego poziomu, tak żeby i pracownik i petent czuli się tutaj dobrze. Jest podjazd dla osób niepełnosprawnych, którego tu wcześniej nie było, jest nowoczesny system szyfrowania drzwi – wylicza komendant.

Podczas uroczystego otwarcia siedziby wręczono także odznaczenia, nagrody i awanse dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Posłuchaj:
Krzysztof Tomasik
Marta Tarnowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Frys
play
Słowo za Słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Jerzy Leszczyński
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30