Tarnów: Rozmawiali o rodzinach zastepczych

27.10.2015

„Rodzina na zastepstwo, serce na zawsze” – to nazwa konferencji o pieczy zastepczej, która odbyla sie dzis w Panstwowej Wyzszej Szkole Zawodowej. Spotkanie kompleksowo przyblizalo forme opieki, która jest sprawowana w przypadku trudnej sytuacji rodzinnej dziecka.

Piecza zastepcza jest czesto mylona z adopcja. Rodzina zastepcza charakteryzuje sie tymczasowoscia. Dziecko trafia do niej tylko na jakis czas, a potem wraca do swojej rodziny biologicznej. Przez ten okres pracownicy staraja sie wyeliminowac problemy, które uniemozliwialy dziecku mieszkanie ze swoimi rodzicami – wyjasnia Sylwia Walaszek-Banuch, kierownik dzialu pieczy w Miejskim Osrodku Pomocy Spolecznej w Tarnowie.

W Tarnowie dziala okolo osiemdziesieciu rodzin zastepczych, które opiekuja sie ponad setka dzieci.  Jedna z nich tworza panstwo Elzbieta i Wieslaw Kocurowie, którzy prowadza specjalistyczna zawodowa rodzine zastepcza. Rodzina zastepcza jestesmy od czternastu lat, wychowujemy w niej trójke dzieci oraz adopcyjna córke. To fantastyczna sprawa, daje niesamowicie duzo przyjemnosci i satysfakcji. Dzieci oddaja kazde przekazywane uczucie po wielokroc – mówi Elzbieta Kocur.

Tarnowskim organizatorem rodzinnej pieczy zastepczej jest Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej. Przeczytaj jak zostac rodzicem zastepczym.

Posluchaj Sylwii Walaszek-Banuch:

Posluchaj Elzbiety Kocur:

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30