Tarnów: Seniorzy sa aktywni

11.02.2016

Mówia o sobie seniorzy na czasie i nie ma nic w tym dziwnego, bowiem dzis osoby po 55. roku zycia zajmuja sie nie tylko wnukami, ale sa przede wszystkim aktywni.

Biora udzial w kursach komputerowych, chodza na pilates oraz basen, ucza sie tanczyc czy dbaja o swoja urode. I to wszystko bezplatnie w ramach ruszajacej juz drugiej edycji projektu Miedzyosiedlowych Centrów Aktywnosci Senioralnej, które skupiaja ponad kilkaset seniorów z calego Tarnowa. Centra maja pomóc im wyjsc z domu i otworzyc sie na innych.

Ruszyly wlasnie zapisy do centrów. Osoby zainteresowane, w wieku powyzej 55 lat, moga zapisac sie w siedzibie kazdego Centrum. Wystarczy wypelnic deklaracje uczestnictwa i zapisac sie na wybrane, interesujace zajecia. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt ma objac minimum 300 osób.  Oprócz zajec, MCAS beda otwarte dla osób starszych co najmniej 3 dni w tygodniu przez cztery godziny. Tym samym beda to miejsca spotkan, wymiany pomyslów i zwyklych sasiedzkich rozmów.

Miedzyosiedlowe Centra Aktywnosci Senioralnej finansowane sa z czwartej edycji Budzetu Obywatelskiego. Zlokalizowane sa w czterech miejscach: w KANIE, klubie seniora ‚Zloty Wiek’, klubie seniora ‚Kolorowa jesien’ oraz Stowarzyszeniu KANON.

W minionym roku projekt cieszyl sie duzym zainteresowaniem wsród seniorów, zapisalo sie do niego ponad piecset seniorów. W ramach MCAS-ów bylo m.in. ponad 290 warsztatów jezykowych, 190 komputerowych, 200 zajec pilates i fitness, a takze np. lekcje tanca.

W ramach MCAS-ów seniorzy brali udzial w imprezach integracyjnych, wspóltworzyli Tarnowski Dzien Seniora, a takze zaprosili tarnowian do wspólnego spiewania piosenek z Powstania Warszawskiego w Parku Strzeleckim 1 sierpnia. W wakacje seniorzy pomagali w upalne w dni w rozdawaniu wody przez tarnowski magistrat i organizowali „Retro zabawy” – prezentowali najmlodszym zabawy, które byly popularne kilkadziesiat lat temu.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN