Tarnów: Trwaja ostatnie próby do akcji One Billion Rising czyli Nazywam sie Miliard

12.02.2016

Tarnowianie od kilku tygodni cwicza kroki, by wspólnie zatanczyc pod tarnowski Ratuszem przeciw przemocy wobec kobiet. 14 lutego do jednej piosenki  i jednej choreografii na calym swiecie zatancza tysiace ludzi,  by w ten sposób okazac solidarnosc i wsparcie dla  wszystkich kobiet na swiecie, które doswiadczaja przemocy.

Problem jest ogromny, bo wedlug statystyk jedna na trzy kobiety na swiecie pada ofiara przemocy.  Oznacza to  ponad miliard pobitych i wykorzystywanych seksualnie kobiet i dziewczat kazdego roku.

Wyrazam sprzeciw  przeciwko przemocy w stosunku do  kogokolwiek, dlatego cwicze, a w niedziele zatancze, mówi jedna z kobiet.

Jestem na próbie pierwszy raz, dlatego mi jeszcze tak nie idzie. Dowiedzialam sie o akcji od kolezanki. Jestem za kazda inicjatywa przeciw przemocy na swiecie – dodaje inna tarnowianka.

Kroki nie sa trudne, tylko jest kwestia sprawia mi trudnosc –  te ruchy rak –  to z ta, to z druga noga, troche trzeba pocwiczyc, przyznaje jedna z kobiet.

Ja nauczylam sie kroków z Internetu, na próbe przyszlam przecwiczyc i sprawdzic, czy dobrze robie. Tanczymy, bo solidaryzujemy sie z ofiarami przemocy – dodaja inni.

Mamy równiez choreografie dla osób na wózkach, kazdy sie moze do nas dolaczyc – mówi jedna z instruktorek.
‚One Billion Rising” w tarnowskim wydaniu juz w niedziele, 14 lutego,  o godz. 15.00.  Wczesniej bedzie rozgrzewka i próby. Podczas tanca bedzie nagrywany teledysk.

 

Posluchaj cwiczacych do piosenki przeciw przemocy:

————–

Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN