Tarnowianie szykują się na elektroniczną rewolucję w służbie zdrowia

21.09.2019

Dużym zainteresowaniem cieszy się akcja Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, gdzie w wybrane dni tygodnia można założyć Internetowe Konto Pacjenta.

Takie konto będzie niezbędne do realizacji elektronicznych recept czy e-skierowań, a w przyszłości dzięki tej aplikacji będziemy mieli wgląd w całą dokumentację medyczną.

Pacjenci mają nadzieję, że dzięki zmianom łatwiej będzie można dostać się do lekarza

Zakładam konto, bo chcę mieć recepty już w telefonie i wgląd w moją historię choroby, w wyniki, bo wiem tylko to, co lekarz mi powie. Nie będę musiała już też zamawiać kopii, gdy potrzebuję do innego specjalisty. Od nowego roku konto elektroniczne będzie już obowiązywało każdego, kto będzie sobie w stanie poradzić z tym. Mi uprości to przede wszystkim rejestrację do lekarza. Teraz muszę przychodzić wcześnie rano, gdy chcę się w danym dniu dostać do konkretnego lekarza. Jesteśmy w dobie komputeryzacji i niestety nie ominiemy tego. Trzeba się tego nauczyć.

Od stycznia lekarze nie będą mogli już wypisywać tradycyjnych recept. Wszystkie mają być wydawane elektronicznie.

W tarnowskiej przychodni utworzono mobilny punkt NFZ, w którym każdy, w ciągu zaledwie kilku minut może założyć Internetowe Konto pacjenta wraz z profilem zaufanym.

Pacjenci bez chodzenia po różnych instytucjach wszystko załatwią w jednym miejscu – mówi Małgorzata Topolska, kierownik Działu Organizacji Nadzoru i Promocji.

Utworzyliśmy mobilny punkt pomocy pacjentowi przy rejestracji, gdzie można podejść, porozmawiać z pracownikiem NFZ i założyć sobie takie konto. Internetowe Konto Pacjenta umożliwi sparwdzenie danych medycznych w jednym miejscu. Na koncie będzie historia choroby, więc pacjent nie będzie musiał jej kserować, będzie miał wzgląd w historie, którą wystawił lekarz, będzie mógł ją udostępnić swoim bliskim czy podczas wizyty u specjalisty. Na koncie będą tez informacje o wystawionych receptach, skierowaniach, miejscach, gdzie można się leczyć, historie wizyt lekarskich.

Kolejna możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta będzie 24 i 25 września od 10.00 do 14.00 w ZPS w Tarnowie.

Posłuchaj:
Pacjenci
Małgorzata Topolska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN