Tarnowianie wciąż nie sprzątają po swoich pupilach

09.03.2020

Pomimo różnych akcji Straży Miejskiej, ale także konsekwencjach prawnych, Tarnowianie wciąż mają problem ze sprzątaniem po psach.

Mieszkańcy widzą i komentują.

– Może centrum jest czyste, ale poza centrum to nie jest za specjalnie. – Uważam, że Tarnów nie jest zbyt czystym miastem, ale pomału się to zmienia na lepsze. – Mieszkam naprzeciwko bloku i obserwuję, że właściciele wyprowadzają i nie sprzątają po swoich pieskach. Jak zwróciłam uwagę, to pani powiedziała, że jeżeli mi się nie podoba, to żebym sobie posprzątała.

Te zasady nie do wszystkich jeszcze docierają – mówi Zofia Hebda, kierownik Referatu Porządkowego Straży Miejskiej w Tarnowie.

– Radzą sobie różnie, raz lepiej, raz gorzej. Wiosną zawsze jest gorzej, bo to wszystko widać, te nasze osiedla są w różnym stanie. Staramy się co roku jakąś akcję zainicjować, która by przypominała o tym obowiązku. Wiadomo, że Strażnicy też w ramach swoich patroli codziennych zwracają uwagę na osoby wyprowadzające psy. Jakiś to odgłos daje. Czy dociera do wszystkich? Nie i pewnie jeszcze długo nie będzie.

Za niesprzątanie odchodów lub zaśmiecanie miejsc publicznych grozi grzywna w postaci mandatu karnego w wysokości nawet 500 zł.

Więcej o tym w Pulsie regionu po godz. 15:30

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Zofia Hebda
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN