Po Tarnowie i Krakowie na jednym bilecie

13.09.2017

Mieszkańcy mogą już przemieszczać się po Tarnowie i Krakowie na jednym bilecie. To za sprawą karty aglomeracyjnej, na którą możemy kupić bilety miesięczne na komunikację miejską we wszystkich miastach Małopolski, a także bilet miesięczny na pociąg m.in. na trasie Tarnów – Kraków.

Dodatkowym ułatwieniem dla mieszkańców jest możliwość zakupu jednorazowego biletu komunikacji miejskiej w aplikacji iMKA na smartfonie oraz w mobilnych automatach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

W ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej zostały postawione w naszym mieście na punktach przesiadkowych biletomaty. Chcąc kupić bilet jednorazowy nie musimy iść do kiosku. Można kupić bilet miesięczny na komunikację w Tarnowie oraz bilet miesięczny kolejowy i wtedy dostaje się zniżkę 10% na obydwa – mówił Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie

Mieszkańcy mówią, że nowe metody kupowania biletów są bardzo wygodne. – Studiuję w Krakowie, więc na pewno bardzo przydatne. Mam córkę niepełnosprawną, więc jest to na pewno ułatwienie, że w jednym miejscu kupuję i jadę w różne miejsca. – Już studentem nie jestem, ale dla mnie to tak samo bardzo dobre rozwiązanie – dodają tarnowianie.

Mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości płacenia kartą w mobilnych automatach. Obecnie na terenie Tarnowa funkcjonują trzy punkty: na przystanku przy ul. Mickiewicza i ul. Krakowskiej oraz na parkingu ‚Park&Ride” przy ul. Do Huty. Automaty Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej znajdują się także w pociągach Kolei Małopolskich. Operator systemu zapowiada zwiększenie liczby takich punktów w mieście.

Posłuchaj:
Krzysztof Kluza
Mieszkańcy
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy