Tarnowska Kropla po raz 15. rusza z darami

12.12.2018

Pampersy, chusteczki nawilżane, mydła i inne potrzebne środki higieniczne po raz 15. pojadą z Tarnowa do wrocławskiego szpitala, gdzie potrzebują ich dzieci chore na białaczkę.

Tegoroczna zbiórka mikołajowa Stowarzyszenia Tarnowska Kropla to, tym razem, akcja ponad podziałami, w którą włączyli się również samorządowcy.

Udało się zebrać naprawdę dużo produktów – mówi prezes Stowarzyszenia i dyrektor Zespołu Szkół Katolickich, Katarzyna Duraj.

Wszystkie dary dotrą do Wrocławia już dzisiaj, będą z nich korzystać podopieczni Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej Pola Nadziei.

W szpitalu są dzieci po transplantacjach, dla których takie nawilżane chusteczki mają wagę życia, bo pozwalają zachować higienę. My te zebrane produkty tam zawozimy, a rodzice je sobie zabierają. Zabierają też panie pielęgniarki, bo w sytuacji, gdy dziecko przychodzi tylko na badania, a jednak musi zostać w szpitalu, to pielęgniarki wiedzą, że jest taki magazyn z Tarnowa, skąd można wziąć rzeczy potrzebne na początek i dać takiej mamie dziecka, żeby się o to nie martwiła.

Do darów dołączona jest symboliczna lista nowych potencjalnych dawców szpiku, która, jak mówi Katarzyna Duraj, daje nadzieję osobom, u których diagnozowana jest choroba nowotworowa.

A w maju odbędzie się podobna akcja kierowana do kliniki w Krakowie.

Posłuchaj:
Katarzyna Duraj
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy