Tarnowska Kropla pomoże chorym maluchom już po raz szesnasty

20.11.2019

Stowarzyszenie będzie zbierać najpotrzebniejsze środki czystości, chusteczki higieniczne, mydła, czy ręczniki jednorazowe.

Wszystkie te produkty pojadą z Tarnowa do Wrocławia, do Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Dary dla dzieci będziemy zbierać dziewiątego grudnia. Szukamy chętnych wolontariuszy, którzy pomogą nam te produkty zawieźć – mówi prezes Stowarzyszenia oraz dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Tarnowie, Katarzyna Duraj.

– Zachęcamy, aby skontaktowały się ze szkołą osoby chętne, zwłaszcza mężczyźni, które mogłyby pojechać jako wolontariusze. To jest bardzo trudny wyjazd. Trzeba spełniać kilka warunków. Trzeba być zdrowym, nie wolno być nawet przeziębionym. Trzeba być w miarę sprawnym fizycznie, bo jest dużo rzeczy do przenoszenia. Trzeba też być odpornym psychicznie. Nie można zobaczyć tych dzieci i rozczulać się. Trzeba z nimi normalnie przebywać.

Ponadto 6 grudnia w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ulicy Warzywnej w Tarnowie odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

– Nasza akcja kierowana jest głównie do młodzieży ze szkół średnich. Wszystkich tych, którzy ukończyli osiemnaście lat, a nie ukończyli pięćdziesiątego roku życia. Dawcą szpiku może zostać osoba pełnoprawna, jest osobą zdrową, nie była nigdy biorcą tkanki, nie była również chora na nowotwór, na typowe choroby krwi.

A już dziś finał konkursu „Podejmuję wyzwanie – chorym pomaganie”. Przedszkolaki będą m.in. odpowiadać na pytania i udzielać pierwszej pomocy.

Szczegółowe informacje dla wszystkich, którzy chcieliby zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku dostępne są na stronie stowarzyszenia oraz pod nr telefonu 14 539 08 31

Posłuchaj:
Katarzyna Duraj
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN