Tarnowska Szkoła Wyższa zainaugurowała rok akademicki

14.10.2019

Ponad sto osób rozpoczęło studia na pierwszym roku w Tarnowskiej Szkole Wyższej. Inauguracja roku akademickiego połączona była z jubileuszem 15-lecia uczelni.

Dobre opinie o tej szkole sprawiły, że wybraliśmy Tarnowską Szkołę Wyższą, ponadto są kierunki, których nie ma na innych uczelniach – powiedzieli w rozmowie z RDN studenci pierwszego roku.

– Kierowałyśmy się opiniami z internetu. Chcę studiować pedagogikę wczesnoszkolna i przedszkolną. Wybrałam tę uczelnię dlatego że było mnóstwo pozytywnych komentarzy. Po studiach chcę pracować w przedszkolu, albo w szkole. – Ten kierunek jest wyłącznie w tej uczelni, to psychologia. Do Krakowa jest trochę dalej. – Wybrałam kosmetologię, bo to moja pasja i hobby.

Tarnowska Szkoła Wyższa ciągle się rozwija – podkreśla rektor uczelni dr Antoni Stańczyk.

Jest dobry progres rozwojowy, ciesze się bardzo, bo w tej chwili na wszystkich kierunkach uczelnia posiada ok. 800 studentów. Ponadto Tarnowska Szkoła Wyższa może poszczycić się kształceniem na wielu kierunkach i specjalnościach w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Każdy młody człowiek, który spełnia warunki może być naszym studentem – powiedział w rozmowie z RDN rektor dr Antoni Stańczyk.

Ks. dr Bartosz Bąk na tej tarnowskiej uczelni łączy funkcję wykładowcy i niejednokrotnie duszpasterza.

– Z jednej strony funkcjonuje w społeczności akademickiej jako osoba duchowna, więc w ten sposób daje świadectwo współpracy pomiędzy Kościołem lokalnym a społecznością akademicką. Z drugiej strony to jest bardzo ubogacające jeżeli chodzi o kontakt ze studentami, bo to są ludzie dorośli, którzy mają swoje bogate doświadczenie życiowe i wtedy w wielu sytuacjach nie boją się pytać o sprawy związane z wiarą, Kościołem.

Od niedawna w Tarnowskiej Szkole Wyższej są otwarte kierunki związane ze studiami magisterskimi. Uczelnia może kształcić studentów w specjalizacji pedagogicznej czy psychologii.

Wykład inauguracyjny na temat „Atrakcje pozytywnego myślenia” wygłosił prof. Zbigniew Nęcki.

Posłuchaj:
Studenci
Antoni Stańczyk
Ks. Bartosz Bąk
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN