Tarnowskie OHP 5. w województwie w konkursie informatycznym

24.05.2019

W XIV wojewódzkim konkursie wiedzy informatycznej młodzieży OHP młodzi ludzie opracowali rożne programy komputerowe czy prezentacje – np. o smogu i nowych sposobach radzenia sobie z nim.

Zwyciężył Krzysztof Wojkowski z Bochni, autor przydatnej dla każdego aplikacji.

– Główne zadanie, żeby ułatwić komuś życie, żeby znaleźć w aplikacji daną rzecz a nie szukać tego w komputerze. Na przykład jak jest pulpit cały zanieczyszczony to żeby nie szukać tylko aplikacja to znajduje i otwiera, szybciej niż wyszukiwanie. Sam się uczyłem programowania, metodą prób i błędów i w końcu się udało.

Jak dodaje Natalia Przebinda z Lanckorony, która zajęła drugie miejsce za napisanie bota na komunikator, który pomaga w administrowaniu serwerów, szkoła nie przygotowuje z informatyki, która jest dziś niezbędna w życiu.

Są tylko minimalne podstawy – dodaje.

– Szkoła to tylko Excel i takie różne sprawy, podstawy dosłownie na informatyce. Trzeba się samemu uczyć takich rzeczy, a ten materiał, który jest w szkole to są podstawy. W szkole uczymy się jak zrobić tabelkę, czy policzyć coś w Excelu, to jest zdecydowanie za mało.

Jak dodaje Piotr Kolbusz, nauczyciel z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, młodzi ludzie z reguły sami zdobywają wiedzę informatyczną.

– Bardzo dobre jest to, że oni się tym interesują, że sami tą wiedzę zdobywają i ta wiedza jest naprawdę bardzo wysoka. Ci młodzi ludzie, którzy brali udział w tym konkursie do informatyki podchodzą od tej drugiej strony, to już jest programowanie, języki komputerowe. Coś co nie tylko jest grą, ale to jak się tą grę tworzy, oni już to wiedzą, to jest ich ciekawość i sami do tego dążą jak to się dzieje.

Trzecie miejsce w XIV wojewódzkim konkursie wiedzy informatycznej młodzieży OHP zajął Dominik Mateusz z Myślenic.

Posłuchaj:
Krzysztof Wojkowski
Natalia Przebinda
Piotr Kolbusz
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN