Czy tarnowskie Rady Osiedli zostawią po sobie pomnik?

12.02.2019

Namawia do tego Ryszard Żądło z Rady Osiedla Starówka. Uważa on, że gdyby od teraz przez najbliższe pięć lat kadencji zbierały pieniądze na budowę pomnika Hetmana Jana Tarnowskiego, monument mógłby stanąć w centrum.

W Pulsie Regionu mówił, że byłby to symbol współpracy wszystkich szesnastu Rad Osiedli w Tarnowie.

Gdybyśmy się zjednoczyli jako 16 Rad Osiedli i wspólnie, przez najbliższe lata, finansowali pomnik, to projekt jest realny. Byłby to projekt jednoczący mieszkańców przy najwybitniejszej postaci Tarnowa, której wiele zawdzięczamy.

Lada chwila ruszy konkurs na projekt pomnika, czy pomysł poprą pozostali? Szkopuł w tym, że potrzeby tarnowskich Rad Osiedli są diametralnie różne.

U nas 95% interwencji dotyczy naprawy dróg. W tym roku remontujemy ulicę Pasterską, która ulicą jest tylko z nazwy – mówił z kolei w Pulsie Regionu, Jan Wielgus z Rady Osiedla Mościce.

Chcemy zacząć od ulicy Pasterskiej. Te remonty, które planujemy, sporo kosztują. Chcielibyśmy, żeby zrozumiały to władze miasta, prezydent i poszczególne wydziały Urzędu Miasta. Mamy w Mościcach kiepskie drogi, z tym przychodzą do nas mieszkańcy.

Budżety Rad Osiedli też są różne. Starówka, która stawia głównie na turystykę i promocję, ma w tym roku do dyspozycji niewiele ponad 240 tysięcy złotych. Mościce, które chcą łatać drogi – niespełna 500 tysięcy.

Dodajmy, że radni osiedlowi ze Starówki zamierzają też upamiętnić postać Spicymira Leliwity oraz ożywić tarnowski Burek.

Posłuchaj:
Ryszard Żądło
Jan Wielgus
Dorota Kunc
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy