TARR z pożyczkami dla młodych firm

15.03.2019

To szansa na start dla przedsiębiorców otwierających swoje firm na terenie Małopolski. Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego wyciąga pomocną dłoń i proponuje pożyczki na rozkręcenie biznesu.

O pieniądze mogą się starać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają własną działalność lub istnieją na rynku handlowym dwa lata.

Taki zastrzyk gotówki pozwala na zakup sprzętu i promocję nowej firmy – mówi prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Leszek Nowicki.

– Te pożyczki są dla start-up’ów, czyli firm które istnieją na rynku do 24 miesięcy. To dla osób, które założyły działalność gospodarczą, startują, są na tak zwanym wczesnym etapie rozwoju. I te pożyczki mają ich kapitałowo wspomagać. Bo takie firmy często mają kłopot z wzięciem pożyczki w takim normalnym banku komercyjnym. Z tego względu, że nie mają historii kredytowej.

Wysokość pożyczki zależy od kwoty o jaką będzie się ubiegał właściciel firmy. – Przyjmujemy wnioski i staramy się, aby pieniądze szybko wpłynęły na konto przedsiębiorcy – dodaje Leszek Nowicki.

– Wartość takie pożyczki może być od 10 tysięcy złotych do miliona. Żaden wkład własny nie jest wymagany. 84 miesiące taka pożyczka może być spłacana. Nie wymagamy żadnych dodatkowych prowizji. To oprocentowanie jest jedynym kosztem, związanym z wzięciem takiej pożyczki. Te pieniądze można przeznaczyć m.in. na inwestycje czy też zakupy.

Równocześnie tarnowska instytucja wspiera także firmy, które od lat istnieją w regionie. Mogą one ubiegać się o pożyczkę w podobnej formie co osoby otwierające swój biznes.

Posłuchaj:
Leszek Nowicki
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN