Czy na terenie tarnowskiej Lokomotywowni powstanie myjnia dla pociągów małopolskich? [WIDEO]

17.10.2018

Pomysł, którego nie udało się zrealizować w mijającej kadencji, radny Sejmiku, Adam Kwaśniak nazywa hitem w kampanii i zapowiada, że chce go sfinalizować.

W programie Słowo za słowo uznał, że tarnowska baza jest do tego świetnie przygotowana, a póki co niszczeje.

Uważa, że mógłby tam również powstać warsztat do serwisowania i wodowania pociągów. – Ministerstwo infrastruktury nie wyszło na przeciw naszym oczekiwaniom. Chcieliśmy tylko, jako samorząd wojewódzki, żeby przekazali nam grunty i obiekty, które niszczeją niekoniecznie bezpłatnie, bo byliśmy gotowi do tego dopłacić czy zapłacić całą kwotę po to, żeby stworzyć tutaj zaplecze właśnie w Tarnowie, na tym mi szczególnie zależało. Rozmawiałem z kolejarzami, którzy również byli z tego pomysłu zadowoleni, tym bardziej, że mobilny punkt napraw pociągów został przeniesiony do Stróż. Punkt napraw stacjonarnych również został przeniesiony – do Nowego Sącza, więc tutaj zostały tylko magazyny, ten zakład – były już – funkcjonuje już w niewielkim zakresie.

Radny Adam Kwaśniak uważa, że podobna inicjatywa mogłaby powstać w Podłężu, lecz, jego zdaniem, Tarnów jest lepszym miejscem.

W rozmowie z RDN przekonywał, że w budżecie Małopolski zarezerwowano na ten cel 15 milionów złotych.

Adam Kwaśniak startuje do Sejmiku z listy ludowców. Ma pozycję drugą po wicemarszałku Stanisławie Sorysie.

Jeszcze niedawno rozważał start na burmistrza Brzeska.

Twierdzi jednak, że lepiej się czuje w strukturach małopolskiego samorządu, w którym w najbliższym czasie będą zapadać ważne decyzje finansowe.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN