Tężnie pod znakiem zapytania

11.04.2018

Mimo że w marcu wyłoniony został wykonawca inwestycji, to urzędnicy miejscy nadal nie podpisali z nim umowy. W ostatnich dniach firma z Pszczyny przekazała do bocheńskiego magistratu brakujące dokumenty. 

Obecnie trwa sprawdzanie i weryfikowanie wiarygodności – mówi reporterowi RDN burmistrz Stefan Kolawiński. – Korespondujemy z potencjalnym wykonawcą. Jesteśmy również w kontakcie z firmami, które były zaangażowane w budowę tężni w innych miastach. Musimy nabrać przekonania, że tego wykonawcę możemy w to zadanie zaangażować. W czasie przetargu postawiliśmy pewne warunki i co do nich mamy pewne wątpliwości – dodaje.

Samorządowi z Bochni dopiero w trzecim przetargu udało się znaleźć wykonawcę tężni. Wcześniej inwestycja wywołała sporo kontrowersji. M.in. bocheńscy radni nie zgodzili się na zwiększenie budżetu na budowę obiektu. –Nie należy wywoływać zamieszania wokół tej inwestycji – dodaje szef bocheńskiego samorządu. – Za dużo zamieszania w tym wszystkim, to może tylko zaszkodzić. To zadanie jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców i nie chciałbym tutaj czegoś zepsuć i narobić bałagan, dlatego że doświadczenie wskazuje na to, że zbyt pochopne mówienie o różnych rzeczach, może spowodować różne komplikacje – mówi burmistrz.

Dodajmy, że budowa bocheńskich tężni kosztować ma blisko 8 milionów złotych. Mają one powstać w okolicach Parku Salinarnego. Dodatkowo oprócz tężni z komorą inhalacyjną powstaną dwa boiska sportowe oraz plac zabaw i zielona siłownia.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN