Zamieszanie z opieką całodobową w Szczekliku – interwencja RDN

13.10.2017

Słuchacze informują radio RDN, że codziennie do dyżurujących wieczorami dwóch lekarzy zgłasza się duża liczba pacjentów.

Kolejki przerażają oczekujących na pomoc, którzy niejednokrotnie muszą spędzić w placówce nawet i dwie godziny. Jak mówią reporterowi RDN, miało być sprawniej, a jest gorzej niż było.

– Muszą pomyśleć nad tym. Pasowałoby rozładować kolejkę, dawniej jak się chodziło do przychodni to nie było takiej tragedii. Dobrze będzie jak się te kolejni zmniejszą – mówią mieszkańcy.

Dyrektor szpitala Marcin Kuta uważa, że większa liczba pacjentów to efekt położenia placówki w centrum Tarnowa oraz renoma przyjmujących tu lekarzy.

– To mnie nie zaskakuje, mówiłem o tym już przed rozpoczęciem działalności na początku września. Szpital jest w centrum miasta, cieszy się dobrą renomą, jest dogodnie położony komunikacyjnie. Spodziewałem się, że będzie więcej pacjentów niż w drugim szpitalu – dodaje Marcin Kuta.

Przypomnijmy, że od 1 października w wyniku reformy, nocną i świąteczną pomoc lekarską można otrzymać w dwóch tarnowskich szpitalach. Z obserwacji wynika, że stary szpital przyjmuje w jedną noc nawet trzy razy więcej pacjentów, niż placówka przy ulicy Lwowskiej w Tarnowie.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy