Tomasz Olszówka: – Nie będę na razie wiceprezydentem Romana Ciepieli

20.11.2018

Na razie nie będę wiceprezydentem u Romana Ciepieli, lecz jest to możliwe w przyszłości – powiedział w programie Słowo za słowo, lider Naszego Miasta Tarnów, Tomasz Olszówka.

Jego zdaniem, nie będzie też koalicji, a jedynie porozumienie programowe z Koalicją Obywatelską. – Druga strona nie jest jeszcze na to gotowa. To jest kwestia poznania się i zaufania. Jeśli mówimy o koalicji politycznej to trzeba część władzy i uprawnień przekazać. Nie tylko odpowiedzialności za trudne decyzje, które są przed nami – dodaje.

Tomasz Olszówka nie wyklucza jednak, że w przyszłości przyjmie stanowisko wiceprezydenta Tarnowa. – To się w przyszłości może zdarzyć. Mówimy o pięcioletniej perspektywie i pośpiech nie jest dobrym doradcą – dodaje.

W ramach porozumienia Naszego Miasta Tarnów i Koalicji Obywatelskiej, przewodniczącym Rady Miasta będzie najprawdopodobniej Jakub Kwaśny z tego pierwszego ugrupowania.

Lider zapowiada, że ważne jest też dla niego objęcie kierownictwa w trzech komisjach merytorycznych: oświaty, sportu oraz rozwoju i strategii. W tej ostatniej widzi miejsce dla siebie, w pozostałych – Grażynę Barwacz i Piotra Górnikiewicza.

Wszystko wskazuje również na to, że w tarnowskiej Radzie Miasta nie będzie szerokiej umowy koalicyjnej z wszystkimi radnymi, według Tomasza Olszówki, PiS będzie opozycją. Zdaniem lidera Naszego Miasta Tarnów, najbliższe pięć lat będzie trudną kadencją w Radzie Miasta, przede wszystkim ze względu na zadłużenie Tarnowa, które on sam nazywa alarmującym. Tego rodzaju umowę o współpracy zaproponowali m.in. działacze tarnowskiego Sokoła.

Pierwsza sesja inauguracyjna już w najbliższy czwartek (22.11.)

 

Posłuchaj:
Tomasz Olszówka
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN