Tomasz Olszówka: – Całkowicie rozumiem i popieram protestujących fizjoterapeutów [WIDEO]

17.05.2019

Mówił w programie Słowo za słowo, tarnowski radny i lider Naszego Miasta Tarnów.

Na co dzień kieruje on Centrum Zdrowia Tuchów, które także zatrudnia fizjoterapeutów.

Jego zdaniem, pewne grupy zawodowe w służbie zdrowia zostały zupełnie zapomniane, bo dotąd nie walczyły o swoje. To właśnie fizjoterapeuci, rehabilitanci czy np. pracownicy rentgena.

– Kolejne rządy – i tu mam pretensje zarówno do Platformy Obywatelskiej, jak i do PiS-u, wprowadziły dziwny, socjalistyczny mechanizm, że rozmawiają z daną grupą zawodową, a nie traktują sprawy finansowania służby zdrowia systemowo. Otrzymali pieniądze – pielęgniarki, lekarze, upomnieli się ratownicy medyczni, ale są grupy zawodowe w tym systemie zapomniane. Ja te roszczenia zdecydowanie rozumiem.

Zdaniem Tomasza Olszówki pewnym remedium na bolączki tych grup zawodowych byłaby weryfikacja wyceny świadczeń medycznych, które od lat są na tym samym poziomie.

Uważa on, że dyrektorzy placówek mając większą pulę pieniędzy do dyspozycji, mogliby część przeznaczyć właśnie na podwyżki dla personelu.

A tymczasem protest fizjoterapeutów w regionie zaostrza się. Akcja jest prowadzona m.in. w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie oraz w Brzesku. W tym ostatnim szpitalu na zwolnieniach lekarskich jest około 98% załogi.

Posłuchaj:
Tomasz Olszówka
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN