Tomasz Olszówka: – Młodzi muszą przestać uciekać z Tarnowa [WIDEO]

04.10.2018

Jako kadencję zmarnowanych szans ocenia ostatnie cztery lata w Tarnowie kandydat na prezydenta Naszego Miasta Tarnów, Tomasz Olszówka.

Jego zdaniem, dopóki Tarnów nie sprowadzi dużych inwestorów i nie pomoże w stworzeniu konkretnych miejsc pracy, wciąż będzie miastem kiepskich perspektyw, z którego uciekać będą zwłaszcza młodzi ludzie.

W programie Słowo za słowo przekonywał, że wraz z grupą ludzi, których zgromadził w ramach Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów, opracował obszerny i optymalny program dla Tarnowa. – Ja uważam, że to jest zestaw działań niezbędnych do wdrożenia od zaraz we wszystkich obszarach. Celem numer jeden jest oczywiście rozwój, przedsiębiorczość i gospodarka, bo to napędza pozostałe sfery. Nowa strategia inwestycyjna dla miasta, pozyskiwanie nowych terenów, pozyskiwanie nowych inwestorów, ale również, co jest bardzo ważne, podkreślenie ważnej roli edukacji, edukacji sprofilowanej, edukacji nastawionej na nową rzeczywistość, na nowe zawody, na nowe miejsca pracy – tłumaczy Tomasz Olszówka.

Kandydat na prezydenta Naszego Miasta Tarnów proponuje też m.in. pójść za przykładem Mielca i wybudować w mieście pod Górą św. Marcina budynek korporacyjny dla młodych.

Jego zdaniem na terenie ruin dawnego Owintaru powinien powstać Park Przemysłowy.

Uważa, że przeciętny mieszkaniec Tarnowa żyje na mocno średnim, finansowym, poziomie. Tomasz Olszówka ma 46 lat. To ekonomista i prawnik, działacz społeczny i ekologiczny, radny osiedlowy oraz, do niedawna, szef Centrum Zdrowia Tuchów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN