Tor przeszkód przy szkole zamiast chodnika – interwencja RDN

30.11.2017

Takie przejście to katastrofa, można sobie tylko złamać nogę – mówią mieszkańcy, którzy na co dzień uczęszczają chodnikiem, a raczej torem przeszkód na osiedlu wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. 3-go maja w Tarnowie. Mieszkańcy rozkładają ręce, bo złożone pismo z prośbą o jego remont nie przyniosło skutku.

Beznadziejny, to po prostu jest zgroza żeby do szkoły taki chodnik był. – Napada śniegu to nie będzie widać tych garbów. – Jest tragiczny! – Dzieci tutaj jeżdżą rowerami i to naprawdę jest niebezpieczne. – Starsze babcie odprowadzają dzieci i mogą kolano sobie obić, rękę złamać. – Nie jeden raz już się tu ktoś przewrócił. – Ja raz sobie tutaj nogę złamałem. – Cały czas idzie człowiek i się potyka – narzekają tarnowianie.

Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji wyjaśnia, że pismo wpłynęło do nich zbyt późno, by móc wykonać remont jeszcze z tegorocznych środków. Dodaje też, że projekt jest brany pod uwagę w planowanych inwestycjach w budżecie na następny rok. – Zgłoszenie do nas wpłynęło w czasie kilku ostatnich tygodni. Miasto powinno ten chodnik utrzymać w należytym stanie technicznym, w związku z czym w najbliższym możliwym terminie i to pewnie musi być już z budżetu roku 2018, te około sto metrów bieżących tego chodnika zostanie naprawione – dodaje Krzysztof Kluza.

Krzysztof Kluza informuje, że na całej długości chodnika stare płyty muszą być wymienione na nową kostkę, a w wypukłych miejscach, niezbędne będzie podcięcie korzeni drzew, które tę usterkę spowodowały.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Kluza
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN