Tragiczny tydzień w regionie. 6 osób nie żyje

03.08.2020

Czarną serią zakończył się ubiegły tydzień w regionie. W wyniku wypadków drogowych zginęło 6 osób.

Do wypadków ze skutkiem śmiertelnym doszło w Wojniczu, Wietrzychowicach, Rabie Niżnej, Olszowej i Tarnowie. Połowa z nich była z udziałem maszyn rolniczych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w Wietrzychowicach, gdzie osobowe Audi z niewyjaśnionych dotąd przyczyn wjechało w tył kombajnu. 33-letni kierowca oraz 53-letni pasażer osobówki zginęli na miejscu.

O możliwych przyczynach tak częstych tragicznych zdarzeń mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

– Brak rozwagi, brak ostrożności i takiego samozachowania w sytuacjach ekstremalnych. Brak przewidywania sytuacji, co może się zdarzyć, gdy… brak spokoju. Myślę, że to jest takim skutkiem, na nasze nieszczęście, skutkiem śmiertelnym.

Policja wciąż apeluje o ostrożność, zarówno przy obsłudze maszyn rolniczych, jak i w kierowaniu pojazdami osobowymi, czy rowerami.

Wypadki z udziałem maszyn rolniczych powodują, że powinnyśmy się zastanowić, jak wykonujemy pewne czynności i powinniśmy się dodatkowo zabezpieczać – mówi Paweł Klimek.

– Może czasami warto poczekać, warto nawrócić, wybrać inną drogę. Musimy wykazać więcej cierpliwości, spokoju i opanowania. Jeżeli mamy jakieś pojazdy, które znajdują się na drodze głównej, to bezwzględnie musimy je przepuścić. Wiem, że dochodzi do sytuacji nerwowych, każdy stoi minutę, dwie i zaczyna się denerwować, natomiast pośpiech i nerwy w tej sytuacji nam nie pomagają.

Tylko w ostatniej dobie na polskich drogach zginęły 4 osoby, a od początku wakacji 235.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN