Traktuj mnie godnie, czyli pierwszy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

17.05.2018

Deszcz pokrzyżował trochę plany organizatorom pierwszego dębickiego Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Przemarszu nie było, ale osoby niepełnosprawne spotkały się na rynku, aby pokazać, że są ważną częścią społeczeństwa.

Wspierali ich w tym wolontariusze z Miejskiego Gimnazjum nr 1. – Fajna taka impreza, bo możemy się z innymi integrować. Chcemy pokazać społeczeństwu, że jesteśmy i chcemy być dobrze traktowani –mówił Michał. Gimnazjaliści przygotowali hasła promujące tolerancję. – Chcemy pokazywać, że nie wolno wykluczać tych ludzi, tylko robić wszystko, aby czuli się dobrze w naszym towarzystwie – zaznaczała Gabrysia.

 

Jak zaznaczał Jan Ciołczyk, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość, takie inicjatywy są ważne szczególnie teraz, w czasie protestu w sejmie. – Cały czas myślimy o tych protestujących, bo chcemy, żeby coś w sprawie niepełnosprawnych drgnęło. W powiecie dębickim powstało trochę ośrodków dla osób niepełnosprawnych, ale to wciąż namiastka tego, co powinno się dla nich zrobić – komentuje prezes stowarzyszenia.

Mimo niesprzyjającej pogody zjawili się uczestnicy warsztatów z terapii zajęciowej z Dębicy, Bobrowej Woli oraz Brzostku. Uczestniczyli w warsztatach artystycznych, tańczyli przy muzyce zespołu ludowego Morsy oraz kosztowali przygotowanych smakołyków.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Jan Ciołczyk
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN