Trwa długi sierpniowy weekend – uważajmy na drogach

18.08.2019

Funkcjonariusze pełnić będą służbę w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a podczas działań wykorzystają m. in. urządzenia do pomiaru prędkości i trzeźwości.

Kierowcy ignorujący obowiązujące przepisy, a w szczególności ci, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, wykonują niebezpieczne manewry na drodze, nie stosują pasów bezpieczeństwa i korzystają podczas jazdy z telefonów komórkowych, muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy.

Największe zagrożenie na drodze powodują zwykle młodzi kierowcy.

– Dużo większe niż seniorzy za kierownicą – mówi zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Janusz Fido. – Seniorzy się nie poruszają szybko. Nawet jeśli doprowadzają do zdarzenia, skutki nie są poważne. Choć, mimo to, należałoby w jakiś sposób weryfikować ich umiejętności, czas reakcji i percepcję. Seniorzy stwarzają zagrożenie najbardziej dla innych użytkowników ruchu – dodaje.

Policjanci zapowiadają, że będą piętnować każde zachowanie na drodze, które może stworzyć zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Akcja ‚Sierpniowy weekend” potrwa do niedzieli do późnych godzin wieczornych.

Posłuchaj:
Janusza Fido
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN