Trwa drogowy armagedon – skarżą się mieszkańcy

09.11.2018

– Wszystkie inwestycje drogowe w jednym czasie, a my stoimy kilkadziesiąt minut w korkach – grzmią dębiczanie.

Mieszkańcom chodzi o realizację kilku inwestycji w jednym czasie.

Chodzi m.in. o zamknięcie mostu na Wisłoce w Straszęcinie, wjazdu na autostradę od strony Zawady, roboty przy łączniku w Zawierzbiu i drogi przy sądzie rejonowym.

– Nie dość, ze most zamknęli, to w Zawierzbiu ruch wahadłowy, żeby tego było mało od strony stacji PKP po stronie tzw. zatorza, jakaś kopareczka sobie stoi i mijanka. To musi być jakaś synchronizacja – komentują.

Jacek Drobot dyrektor zarządu dróg powiatowych przyznaje, że sporo się dzieje na drogach powiatowych, jednocześnie zapewnia, że najgorsze już za kierowcami.

– Rondo w Straszęcinie było zamknięte z uwagi na fatalny stan kostki brukowej na tzw. pierścieniu. Już tam prace powinny się zakończyć – tłumaczy. – Jeśli chodzi o kierowanie ruchem, to nie na wszystko mamy wpływ, bo to ludzie wykonawców. Zwróciliśmy jednak im uwagę, aby było to robione sprawniej – przyznaje Jacek Drobot.

Most na Wisłoce w Straszęcinie ma być otwarty dla ruchu 16 listopada, wjazd na autostradę od Zawady przywrócony zostanie jeszcze w ten weekend, a budowa łącznika Dębica – zachód zakończy się z końcem listopada.

Posłuchaj:
Mieszkaniec
Jacek Drobot
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN