Trwają konsultacje w sprawie projektu przebudowy Stadionu Miejskiego

10.07.2019

Obecnie urzędnicy opracowali wstępną koncepcje nowego obiektu. Według planów po modernizacji mają się tam odbywać zawody piłkarskie oraz żużlowe. Stadion ma być również wykorzystywany na imprezy muzyczne.

Czekamy na opinie środowiska sportowego oraz władz rozgrywek – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej tarnowskiego magistratu.

– Chcielibyśmy, aby w tej sprawie wypowiedziały się organy zainteresowane, jaki Polski Związek Piłki Nożnej, czy też ekstraliga żużlowa. Ale na początek zbieramy dane z rynku lokalnego czyli ze związku piłki nożnej działającego w Tarnowie oraz ze spółki żużlowej i prezesa Łukasza Sadego. Po otrzymaniu wszystkich pism, przystąpimy do ustalania koncepcji i projektowania według tych propozycji, które otrzymamy.

Obecnie urzędnicy chcą podzielić remont na kilka etapów. Związane jest to z dużymi kosztami przedsięwzięcia – dodaje Rafał Nakielny.

– Zakładamy że będą przynajmniej trzy etapy realizacji. Będziemy również musieli przyglądnąć się kwotom, które będą wynikać z danego przedmiaru i kosztorysu inwestorskiego na każdy etap. Wtedy zdecydujemy w jaki sposób finansować i realizować. Chcielibyśmy rozpocząć już te prace w przyszłym roku. Do tej pory nie etapowaliśmy tej inwestycji, bo wszystko planowaliśmy jako całość. Patrząc teraz na możliwości miasta oraz jego budżetu, staramy się przebudowę stadionu podzielić na co najmniej trzy etapy.

Tarnowski magistrat chce w najbliższych latach przeznaczyć ponad 40 milionów złotych na przebudowę Stadionu Miejskiego.

Urzędnicy liczą, że uda zdobyć dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30