Trwają przygotowania do finału ogólnopolskiej olimpiady matematycznej

26.03.2019

Gospodarzem tego ważnego naukowego wydarzenia będzie III Liceum Ogólnokształcące.

3 i 4 kwietnia odbędą się testy, natomiast zwycięzców poznamy 6 kwietnia. Od kilkunastu lat uczniowie tej szkoły zajmowali wysokie miejsca w ogólnopolskich finałach.

Dzięki temu możemy się cieszyć z organizacji tej prestiżowej imprezy – mówi Jan Ryba, dyrektor III liceum ogólnokształcącego w Tarnowie.

– Nasze sukcesy matematyczne zostały dostrzeżone przez organizatorów olimpiady. I to oni nam zaproponowali, aby zrobić tu w Tarnowie finał. 3 i 4 kwietnia oni będą rywalizować w olimpiadzie matematycznej. Trzeciego dnia młodzi będą wypoczywać. Starsi będą oceniać. Natomiast będzie zakończenie, podsumowanie i wręczenie nagród.

W tegorocznych zmaganiach, o tytuł najlepszego matematyka wśród polskich licealistów weźmie udział też kilku uczniów z tarnowskich liceów.

Uczniowie nasi mają szanse zająć wysokie miejsca – dodaje Jan Ryba.

– Pięciu naszych młodych, wspaniałych matematyków, dotarło do finału i będą rywalizować. Wiem że będą wśród najlepszych. Liczę że znajdą się oni w pierwszej piątce, a może nawet wyżej. Przygotował ich do tej pracy, bardzo dobry matematyk, Marcin Radwański.

Ogółem w ogólnopolskim finale olimpiady matematycznej licealistów weźmie udział ponad 130 uczniów z całego kraju.

Posłuchaj:
Jan Ryba
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN