Po trzech latach przerwy wraca budżet obywatelski

24.04.2019

Głosowanie nad uchwałą poprzedziła burzliwa dyskusja. Chodziło m.in. o zbyt wysoką kwotę przeznaczoną na ten cel i niesprawiedliwy, zdaniem niektórych przewodniczących rad osiedlowych, podział pieniędzy.

Chcemy, aby także małe osiedla miały szansę na pieniądze z budżetu obywatelskiego – zaznacza Tomasz Bednarczyk, przewodniczący rady osiedlowej Kazimierza Wielkiego.

– Osiedle takie jak nasze czyli Kazimierza Wielkiego czy Wolności, to osiedla niewielkie, domów jednorodzinnych. Natomiast z dużymi potrzebami i potencjałem. Będąc w koszyku z osiedlami bloków, nie mamy szans na realizację naszych ciekawych projektów.

Wszystkie te zdania bierzemy pod uwagę – zapewnia Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca.

– Nie ukrywam, ze każdy głos jest dla mnie ważny. Sugestia, aby przeznaczyć na projekty 100 tys. złotych i rozdrobnić na więcej osiedli, może jest to ten kierunek, który powinniśmy przyjąć.

Ostatecznie radni zgodzili się, aby na budżet obywatelski przeznaczyć 2 mln złotych. Zwiększono obszary z 6 na 9, a limit finansowy na poszczególne projekty lokalne zmniejszono ze 150 na 100 tys. zł.

Posłuchaj:
Tomasz Bednarczyk
Jacek Wiśniewski
Anna Zboch, fot. mielec.pl
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy