Trzecie podejście do spornej tężni

31.01.2018

Trzecie podejście do budowy tężni w Bochni – będzie trzeci przetarg. Po tym jak radni odmówili kolejnego dofinansowania inwestycji, władze miasta mają pomysł na obniżenie kosztów.

Chcemy nieco zmienić zakres prac, co spowoduje niższe koszty powstania tężni – mówi Lucjan Cerazy, zastępca burmistrza Bochni. – W tej części dotyczących budowy chodników dla pieszych oraz dróg i parkingów, poza obiektem tężni, dokonamy zmiany materiałowej. O taką zgodę będziemy prosić Urząd Marszałkowski. Liczę, że uda się ją uzyskać. To nie jest element wpływający na trwałość projektu, a w znaczny sposób o kilkaset tysięcy złotych zmniejszy nam koszty tej inwestycji – dodaje zastępca.

Po tym jak bocheńscy radni odrzucili pomysł zwiększenia finansowania inwestycji, przetarg został unieważniony. – Kolejny zostanie ogłoszony, gdy uzyskamy zgodę z Urzędu Marszałkowskiego – twierdzi Lucjan Cerazy. – Jeżeli uzyskamy zgodę od instytucji zarządzającej, to ogłosimy ponowny przetarg. Obniżamy jednocześnie wymogi, mając tu na myśli, że do konkursu przetargowego zgłosi się więcej niż jedna firma – mówi zastępca burmistrza.

Początkowo budowa tężni, budynku do inhalacji oraz dwóch boisk i placu zabaw miała kosztować blisko siedem milionów złotych. Po drugim przetargu kwota wzrosła o półtora miliona. Dodajmy, że samorząd bocheński uzyskał na tę inwestycję dofinansowanie unijne.

Więcej o tym w Pulsie Regionu po godzinie 16.00.

Posłuchaj:
Lucjan Cerazy
Lucjan Cerazy
administrator, fot. Rafał Stachurski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN