Tuchowska biblioteka z grantem na bazę cyfrową

24.06.2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Tuchowie pozyskała 16 tysięcy złotych w ramach programu dotacyjnego #Kulturawsieci. Pieniądze przeznaczone będą na realizację projektu „Tuchowska Biblioteka Cyfrowa”.

Dzięki projektowi mieszkańcy będą mieli dostęp do regionalizmów w formie elektronicznej.

Byłyśmy mocno zainteresowane tym projektem i wymyśliłyśmy, że byłoby to bardzo korzystne, gdybyśmy mogły zaprezentować w Internecie wszelkie wydawnictwa regionalne, związane z naszą gminą, z naszym miastem. Udało się napisać projekt, złożyć go i pozyskać ten grant. Skupiamy się głównie na tych pozycjach dotyczących naszej gminy. W tych wydawnictwach regionalnych jest mnóstwo informacji, historii opisujących dzieje tego terenu – mówi Kinga Kulas, bibliotekarka.

W bazie tuchowskiej biblioteki znajduje się prawie 500 „perełek” lokalnych autorów związanych między innymi z historią służby zdrowia, czy tamtejszych szkół.

Są to zarówno takie wydawnictwa ulotne, jak i książki, które powstawały na przestrzeni 30-40 lat, związane z Tuchowem, historią służby zdrowia, czy szkołami, szkolnictwem. To wszelkie pozycje typowo tuchowskie, ale zawierające też historię całego regionu, zarówno tuchowskiego, jak i tarnowskiego – mówi Kinga Kulas.

W ramach konkursu wpłynęło niemal 6 tysięcy wniosków.

Wniosek z Tuchowa znalazł się na 297 pozycji spośród 1 182 zwycięskich projektów.

Posłuchaj:
Kinga Kulas
Anna Szczepanek, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN