Turyści na szlakach św. Jana Pawła II

22.05.2018

23 maja startuje Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II. Potrwa do piątku (25 maja) na terenie miasta i gminy Piwniczna-Zdrój.

Zlot ma już 18-letnią tradycję. – Celem złotu jest propagowanie idei Jana Pawła II czyli miłości, przyjaźni, umiłowania do czynnego wypoczynku, obcowania z przyrodą i promowanie małych ojczyzn. Dlatego co roku staramy robić się to w innej gminie w Małopolsce – tłumaczy komandor zlotu, Adam Barski.

Do rajdu zgłosiło się wiele osób z rożnych części Polski. – Mamy zgłoszenia z Gdańska, Stargardu Szczecińskiego, Łomży, Białegostoku, Tryńczy, Wałbrzychu i różnych miejscowości z Małopolski. Liczę, że będzie około 300 osób – dodaje.

Zlot odbywa się w trzech kategoriach: turystyki pieszej, kajakowej i rowerowej. Organizatorzy zapraszają na pole namiotowe przy ulicy Targowej nad Popradem.

Pierwszego dnia uczestnicy pójdą na Przełęcz Gromadzką, gdzie czeka ich wiele atrakcji – między innymi będzie okazja zobaczyć, jak robi się oscypki. Następnie wszyscy zejdą na pole namiotowe, gdzie o godzinie 17.00 rozpoczną się gry i zabawy zręcznościowe, dyskoteka oraz konkurs piosenki turystycznej.

W czwartek o 19.00 odbędzie się Msza święta, która będzie celebrowana przez biskupa Stanisława Salaterskiego. Uroczyste zakończenie zaplanowane jest na piątek o 14.30 na polu namiotowym,  gdzie organizatorzy wręczą uczestnikom dyplomy i nagrody. Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu.

Posłuchaj:
Adam Barski
Adam Barski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN