Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w radiu RDN

18.01.2020

Życzliwymi bądźmy – pod takim hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Polsce. Zapraszamy na cykl audycji poświęconych temu wydarzeniu.

– W poniedziałek o. Dariusz Gronowski będzie komentował Psalm 34, od wtorku do piątku o. Andrzej Napiórkowski będzie nam przybliżał, po pierwsze czym jest Kościół, a czym nie jest, po drugie kiedy i z jakich powodów zrodziły się podziały w Kościele, po trzecie jak rodził się ruch ekumeniczny i po czwarte jakie są inicjatywy zmierzające do jedności oraz rozmowa o samym haśle i tegorocznym przeżywaniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – zaprasza ks. Piotr Adamczyk, dyrektor radia RDN.

– Obchody są ważnym wydarzeniem w życiu wciąż podzielonego Kościoła – dodaje ks. Piotr Adamczyk.

To jest pytanie, które wciąż jest aktualne, postawił je św. Paweł – czy Chrystus jest podzielony? Nie jest. My jesteśmy podzieleni i to pewnie jest wciąż zgorszeniem dla świata. W ekumenizmie chodzi o to, byśmy odkryli, że jesteśmy wszyscy zrodzeni z Jezusa Chrystusa i mamy wiele darów, możemy się nawzajem ubogacać. Może warto odkryć piękno liturgii wschodniej, tajemnicę ikony, która wciąż do nas przemawia, może warto zachwycić się umiłowaniem Bożego Słowa od braci protestantów – powiedział dyrektor diecezjalnej rozgłośni.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku w dniach 18-25 stycznia. W całej Polsce w tym czasie będą miały miejsce spotkania ekumeniczne z udziałem duchownych i wiernych różnych Kościołów chrześcijańskich.

W tym roku materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Malty.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Adamczyk
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN