W tym roku ulicami Nowego Sącza nie przejdzie marsz różowej wstążki

15.10.2020

Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna, które w taki sposób co roku promuje profilaktykę raka piersi i zdrowy styl życia zrezygnowało z organizacji marszu.

Tym razem z powodu sytuacji w kraju marsz zostanie zastąpiony spacerem z kijkami po ścieżce biegowo – rowerowej, wzdłuż rzeki Kamienicy w Nowym Sączu – mówi Beata Frohlich, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Europa Donna. – W takiej konwencji jakiej był do tej pory jest nie możliwy, dlatego że gromadził setki pań. Teraz w dobie pandemii kiedy mamy trzymać dystans, kobiety raczej do nas nie dołączą z wielu względów, będą bały się o swoje zdrowie. Zresztą przepisy odpowiednie mówią o organizacji takich zgromadzeń, więc też grupka do 50 osób w odpowiednim dystansie, nie miałby kto oglądać naszego marszu, nie miałby kto na niego zwrócić uwagę.

15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, dlatego aktywistki spotkają się dzisiaj (15.10) o godzinie 16, obok wiszącej kładki nad Kamienicą. Także stowarzyszenie zaprasza wszystkie kobiety jutro do galerii Trzy Korony na otwarte spotkanie.

Posłuchaj:
Beata Frohlich
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN