Tymczasowy areszt i zarzuty dla kierowcy ciężarówki po wypadku w Łęce

10.08.2018

Kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek w Łęce w gminie Korzenna, trafi na dwa miesiące do aresztu . O tymczasowym aresztowaniu mężczyzny zadecydował sąd. Prokuratura zarzuca 48-latkowi nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób.

Z ustaleń śledczych wynika, że kierowca ciężarówki jadąc drogą powiatową w kierunku Korzennej, zjechał gwałtownie na przeciwległy pas ruchu i uderzył w 3 samochody osobowe.

Kierowca nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył obszerne wyjaśnienia dotyczące przebiegu wypadku, które częściowo korelują ze zgromadzonym przez śledczych materiałem – tłumaczy Jarosław Łukacz, Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu. – Cały czas trwają przesłuchania osób, które widziały wypadek. Czekamy jeszcze na wyniki sekcji zwłok i opinie biegłego – dodaje.

Kierowca ciężarówki wyjaśniał w prokuraturze, że nie wie dlaczego samochód zjechał na lewy pas i podkreślał, że nie nastąpiło to z jego winy.

W wypadku zginęły 3 osoby, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży. O życie dalej walczy 19- latek, który kierował jednym z pojazdów. W sumie ranne zostały 4 osoby. Sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek na drodze powiatowej w Łęce [ZDJĘCIA]

Posłuchaj:
Jarosław Łukacz
Jakub Pędzich, fot. PSP Nowy Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30