Co tarnowianie sądzą o noszeniu maseczek?

13.05.2020

Od ubiegłego miesiąca mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Coraz częściej na ulicach Tarnowa da się zauważyć osoby, które ten przepis łamią. Chociaż większość z nas maseczki nosi nadal, to jednak mamy do nich coraz bardziej krytyczny stosunek.

– Raczej jest dyscyplina. Tam pod nosem są, bo czasami lepiej sobie pooddychać. Jednak trudno jest 8 czy 9 godzin być w maseczkach. To jest tragedia. – Mniej chodzą. W parku bardzo dużo ludzi było bez maseczek. Nie wiem czy to jest zgodne z procedurami czy nie. W końcu teren publiczny. – Te maseczki to jest bezsensu wszystko. To jest dla nas jeśli słuchamy telewizora, to co media nam podają jest to wszystko oszukane. To jest takie moje, co widzę, co ludzie robią i jak się zachowują – mówią osoby spotkane na targowisku w Tarnowie.

Częściej w ostatnim czasie zauważamy osoby, które noszą maseczki na brodzie – mówi rzecznik prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

– Jeżeli chodzi o maseczki tych interwencji było siedemdziesiąt. Jeżeli chodzi o mandaty karne tych mandatów było czterdzieści pięć na kwotę 2740 zł. Najniższy mandat to jest 20 zł, najwyższy mandat to był 100 zł.

Dodaje, że za brak przestrzegania zasad bezpieczeństwa ustanowionych przez rząd grozi mandat nawet do 500 zł.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Paweł Klimek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN