Uciążliwe dla mieszkańców motoparalotnie zniknęły

14.06.2019

Problem uciążliwych hałasów silników w rejonie ulicy Lotniczej na Gumniskach zniknął z dnia na dzień po interwencji RDN – informują mieszkańcy.

Przypomnijmy, narzekali oni, że motoparalotnie dają się im mocno we znaki, bo latają nawet przed wschodem słońca i w ciągu dnia.

Mieszkańcy zebrali 60 podpisów osób z najbliższego sąsiedztwa lądowiska, poinformowali też prezydenta.

Teraz, po raz pierwszy od 4 lat, odetchnęli z ulgą.

– W ogóle nie startują już w żadnych godzinach, nie ma ich tam, zniknęli. Mieszkańcy są zadowoleni. Panowie już nie hałasują, od tygodnia nie latają. Można się obudzić spokojnie rano, iść do pracy, a potem spokojnie odpocząć. Jedna osoba jest w stanie zakłócić spokój wszystkim mieszkającym koło lądowiska, a jak jest pięć szybowców plus wyciągarka spalinowa, to jest huk nie do wytrzymania.

Jan Dolasiński, prezes Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej, który dzierżawi ten teren od miasta, tłumaczył w komentarzu do naszej redakcji, że loty odbywają się zgodnie z zaakceptowaną przez odpowiednie służby i urzędy Instrukcją Operacyjną Lądowiska, a ich wykonywanie od pół godziny przed wschodem słońca do pół godziny po zachodzie słońca jest legalne i zgodne z przepisami.

Mieszkańcy sugerują, że docelowo wystarczy przenieść lądowisko za obwodnicę, by problem zniknął.

Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN