Uczniowie z Ilkowic wrócili do szkoły – jest jeszcze sporo do zrobienia

27.02.2018

Uczniowie spalonej szkoły w Ilkowicach, po feriach wrócili do swojego budynku. Placówka ponad miesiąc była wyłączona z użytku, teraz jest odbudowywana.

Uczniowie się cieszą, że w tak krótkim czasie zniszczenia zostały naprawione i nie muszą już jeździć do pobliskich miejscowości na lekcje. – Bardzo się cieszę, że wróciliśmy do naszej szkoły, lepiej się tu czuję. Jestem do niej przyzwyczajona. Chodzę do tej szkoły już od pierwszej klasy i mam do niej sentyment. Tutaj jest lepszy dojazd i jest wszystko na miejscu – dodają.

Dyrektor szkoły Kazimierz Piotrowski mówi, że dzięki nieocenionej pomocy rodziców można było tak szybko przywrócić szkołę do stanu używalności. – Było to działanie bardzo pomocne ze strony rodziców, miejscowej Straży Pożarnej, przekraczające wszelkie nasze wyobrażenia. Rodzice sami potrafili zorganizować grupę do pracy niemalże natychmiast po zdarzeniu – tłumaczy dyrektor.

Do naprawy pozostały tylko elewacja budynku i wykończenie poddasza. Te prace będą kontynuowane przy lepszych warunkach pogodowych.

Posłuchaj:
Uczniowie
Kazimierz Piotrowski
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN