Uczniowie organizują Wampiriadkę

13.03.2018

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie nie tylko oddają krew ale i zachęcają innych do udziału w Wampiriadce.

Z radością oddajemy krew, często biorąc przykład z innych – mówią uczennice Aneta Zapart i Oliwia Rzepka ze Szkolnego Koła PCK. – Do oddawania krwi zachęcił mnie mój brat, który oddaje już krew parę lat i jest Honorowym Dawcą. To jest bardzo szlachetna akcja a krew jest potrzebna. – Nasz były wychowawcza bardzo często nam o tym wspominał, zabierał nas na takie akcje i zachęcał – dodają.

Oddać krew to tak niewiele, a jak wiele można pomóc – dodają młodzi krwiodawcy Filip Nowak i Monika Zagraniczna z tarnowskiej szkoły. – W sumie nic mnie to nie kosztuje a może wielu ludziom pomóc. Nie ma żadnego problemu w tym, że raz na jakiś czas muszę oddać krew, a przy okazji może to komuś pomóc. – Zapewniona będzie profesjonalna opieka medyczna, wspaniała atmosfera, będzie też coś dla ducha i ciała – mówi Filip i Monika.

Cieszymy się, że świadomość w tym zakresie wzrasta, coraz chętniej pomagamy dzieląc się tym najcenniejszym darem – mówi Maria Kawa, opiekun Szkolnego Koła PCK. – Wielu kontynuuje tradycje rodzinne, inni dopiero zaczynają, są też pewnie i ciekawscy, ale kogokolwiek zapytać wszyscy zdają sobie sprawę ze słuszności i potrzeb oddawania krwi – dodaje opiekunka Koła.

Dzień Krwiodawstwa czyli XII Wampiriadka odbędzie się już w środę 14 marca. Każdy, kto chce oddać krew, a ma ukończone 18 lat może przyjść od 7.30 do 13.00 do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych przy ul. Bema w Tarnowie.

Posłuchaj:
Aneta i Oliwia
Filip i Monika
Maria Kawa
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy