Uczniowie, studenci i słuchacze RDN razem w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

16.04.2019

Wycieczka odbyła się z inicjatywy Anny Czech, poseł PiS i dyrektor Szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Uczestniczyli w niej uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, studenci tarnowskiej PWSZ oraz słuchacze radia RDN.

Było bardzo miło, mogliśmy też pozwiedzać Warszawę. Wydaje mi się, ze taki projekt jest bardzo fajny. – Wrażenia bardzo pozytywne. Byłam już drugi raz w Sejmie i bardzo się cieszę, bo tym razem zwiedzanie był bogatsze. Dowiedziałam się więcej i zobaczyłam to też od drugiej strony. Robi to duże wrażenie na wszystkich, w końcu tam są decydujące sprawy dla naszej Ojczyzny. – Udany wyjazd. Uważam, że było całkiem w porządku – mówią uczestnicy wyjazdu.

Była możliwość zobaczenia gmachu Sejmu od środka oraz podejrzenia pracy warszawskich dziennikarzy. Najważniejszym elementem wycieczki było jednak uczestnictwo w głównych obradach Sejmu.

To bardzo ważne, by edukować młodzież także w tematach politycznych – podkreśla Anna Czech.

– Młodzi mogą zobaczyć miejsce, które jest bardzo ważne dla wszystkich polaków, gdzie tworzone są ustawy, które potem wpływają na nasze życie. To jest bardzo ważne i dostojne miejsce. Im lepsze prawo, tym lepiej nam się żyje. Prawo musi uwzględniać różnego rodzaju warunki, oczekiwania, ale też warunki na dany moment życia, na dany moment rozwoju.

Wycieczka uczestniczyła w 80. Obradach Sejmu.

Posłuchaj:
Uczestnicy wycieczki
Anna Czech
Piotr Środawa, Katarzyna Antosz
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy