Uczniowie z Witowic Dolnych z odblaskami

12.09.2018

Pierwsi uczniowie otrzymali już odblaski od radia RDN Nowy Sącz. W środę (12.09) gościliśmy w szkole podstawowej w Witowicach Dolnych, w gminie Łososina Dolna. Razem z policją, władzami gminy i powiatu nowosądeckiego, przypominaliśmy dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.

– Trzeba zawsze mówić o bezpieczeństwie,  przypominać dzieciom i młodzieży, jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze. Każda tego typu akcja przynosi pozytywne efekty – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Marek Pławiak, starosta powiatu nowosądeckiego.

– Chcemy inwestować w bezpieczeństwo w każdej gminie na terenie powiatu. Ważne jest, żeby budować i remontować drogi tam gdzie są najpilniejsze potrzeby – dodał.

Odblaski otrzymało ponad 100 uczniów. O swojej akcji przypominała również sądecka policja. Od początku roku szkolnego funkcjonariusze ukarali prawie 260 kierowców za wykroczenia w ruchu drogowym.

Skontrolowano również autobusy i busy dowożące dzieci do szkoły. W trzech przypadkach, ze względu na zły stan techniczny pojazdów, policja zatrzymała dowody rejestracyjne.

Prawo jazdy stracił również kierowca autobusu, który przyjechał po dzieci po użyciu alkoholu.

Posłuchaj:
Marek Pławiak
Jakub Pędzich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN