Uczniowie zabierają głos w sprawie głośnego konfliktu

19.02.2018

Atmosfera w szkole nie jest dobra – przyznają uczniowie dębickiego I LO, którzy zabierają głos w sprawie głośnego konfliktu i solidaryzują z nauczycielami.

Młodzież zauważa, że relacje dyrektor – nauczyciele źle wpływają na poziom nauczania. Jak wiecie z wiadomości RDN w szkole doszło do incydentu, gdzie pod wpływem stresu nauczycielka wylądowała w szpitalu. Licealiści twierdzą, że to nie jedyny taki przypadek, gdy nauczyciele czują się zastraszeni przez dyrektora szkoły.

– Atmosfera naprawdę jest bardzo słaba. My na tym cierpimy. Jeżeli wchodzimy do klasy to chcemy się uczyć a nauczyciele przychodzą czasami rozpłakani i przepraszają, bo nie potrafią prowadzić lekcji, to my na tym cierpimy jednak. – Jesteśmy maturalnym rocznikiem i ciężko się nam skupić. – Według mnie atmosfera w szkole była super do momentu aż zmienił się dyrektor. Ewidentnie zmieniło się zachowanie nauczycieli, którzy przestali być pełni życia. Myślę, że to dlatego, że się boją po prostu – mówią naszej reporterce uczniowie I LO.

Jednocześnie uczniowie, absolwenci i rodzice solidaryzują się z pracownikami I Liceum Ogólnokształcącego. W apelu na portalu społecznościowym piszą – Mówimy stanowcze STOP MOBBINGOWI, SZYKANOM oraz ZASTRASZANIU.

Twierdzą, że mają dość między innymi bezczynności instytucji odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkoły. Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Uczniowie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN