Uczniowie z Żabna uczyli się dziennikarskiego fachu

23.11.2018

W gminie Żabno jest wiele miejsc, które warto odwiedzić i które koniecznie trzeba zobaczyć – przekonują młodzi mieszkańcy tego regionu.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, w czasie warsztatów dziennikarskich, prowadzonych przez dziennikarzy Radia RDN opisywali miejsca, z których są szczególnie dumni.

Muzeum Jana Wnęka, sanktuarium w Odporyszowie z cudownym źródełkiem, zabytkowy dworek w Łęgu Tarnowskim,  Cmentarz Żydowski w Żabnie czy stadion w Niecieczy – wymieniali jednym tchem.

W czasie warsztatów uczniowie poznali gatunki dziennikarskie, uczyli się pisać radiowe informacje, dowiedzieli się jak należy przeprowadzać wywiady i mogli spróbować swoich sił przed mikrofonem.

Podobało mi się czytanie wiadomości z podkładem, poczułem się jak w radiu – mówi jeden z uczniów. Bardzo fajne były także ćwiczenia z dykcji, czytaliśmy z korkiem w buzi co pomogło mi wyraźniej mówić i nie miałem problemów z przeczytaniem trudniejszych wyrazów – dodaje.

Warsztaty dziennikarskie w szkołach odbywają się pod hasłem Nasz Region, Nasza Tradycja – Nasze Dziedzictwo. Organizowane są przez starostwo powiatowe w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN