Udało się zebrać 18 tysięcy złotych w jeden dzień dla małej Antosi Kluk z Szymbarku [ZDJĘCIA]

21.10.2019

Dla dziewczynki gorlicki rynek zapełnił się stoiskami z lokalnymi pysznościami. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany na konto Antosi. W sumie potrzeba 400 tysięcy złotych na operacje 6-latki w Szwajcarii. Antosia urodziła się z zespołem Downa i przykurczem krtani, przez co dziewczynka nie może samodzielnie oddychać.

– Ola ma tylko 10 lat, ale gdy usłyszała o akcji, nie zastanawiała się nawet chwili. – Zbieram tutaj pieniądze dla Antosi, jestem z mamą Agnieszką. Chcieliśmy wesprzeć tutaj Antosię w samodzielnym już oddychaniu, uważamy, że to jest wspaniała akcja, dlatego wzięliśmy dzieciaki i jesteśmy tutaj.

Pani Agnieszka jest z Gorlic i pomagała w zbiórce od samego rana. – Jak tylko usłyszałam, że mam taką możliwość przyjść i pomóc Antosi to od razu zdecydowałam się, że przyjdę, kiedyś też możemy potrzebować pomocy i wtedy to dobro do nas wróci i ludzie też nam pomogą.

Antosia była już operowana za granicą. Teraz rodzice mają zaledwie kilkanaście dni na uzbieranie niezbędnej kwoty. Do tej pory rodzicom udało uzbierać się nieco ponad 16 procent potrzebnych pieniędzy.

 

Posłuchaj:
Uczestnicy
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN