Udawał zawodowego kierowcę, by uniknąć kwarantanny, a nie mógł prowadzić żadnego samochodu

21.05.2020

Nie chcieli przechodzić kwarantanny po wjeździe do Polski, nie unikną jednak kary! Chodzi o dwójkę Polaków, których na przejściu w Chyżnem zatrzymała Straż Graniczna. Mężczyźni udawali, że pracują jako kierowcy, licząc, że zostaną przepuszczeni. 

Pogranicznicy zatrzymali Polaków w trakcie kontroli ciężarówek. Pod pozorem wykonywania pracy kierowcy mężczyźni chcieli uniknąć obowiązkowej kwarantanny. Jak się okazało, 29 i 39-latek na co dzień pracowali w Austrii, jednak chcąc odwiedzić rodziny i wjechać do Polski bez kwarantanny kupili po 80 euro fikcyjne umowy o pracę w charakterze kierowcy.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że jeden z mężczyzn rzekomo pracujący jako kierowca zawodowy… nie posiadał uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami. Ostatecznie mężczyźni nie uniknęli kwarantanny, a dodatkowo zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł.

Od 16 maja z kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające granicę RP – stanowiącą granicę wewnętrzną – w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE lub EOG. Dotyczy to również osób pracujących w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN