Ul. Szwedzka częściowo zamknięta przez remont przejazdu kolejowego [ZDJĘCIA]

13.09.2017

Ulica Szwedzka w Nowym Sączu do piątku (15 września) nie będzie w pełni przejezdna. Powodem utrudnień są prace na przejeździe kolejowym. Żeby dojechać do rynku, trzeba skorzystać z drogi wokół sądeckich plant.

Naszym celem jest poprawiać bezpieczeństwo na torach – mówi Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK. – Prace obejmują między innymi wymianę podkładów w obrębie przejazdu i poprawę nawierzchni drogowej na dojazdach. Wraz z zarządcą drogi ustaliliśmy zmiany w organizacji ruchu samochodowego, które obowiązują do 15 września do 15.00 – dodaje.

Po zakończeniu prac na ul. Szwedzkiej, roboty przeniosą się na przejazd na ul. Mickiewicza. Tu prace potrwają od 18 do 22 września.

Już wcześniej PKP PLK wykonało prace na przystankach kolejowych Nowy Sącz – Chełmiec i Nowy Sącz Miasto. Pojawiły się tam ławki, słupy oświetleniowe i gabloty na rozkład jazdy. Od dłuższego czasu prowadzone są dyskusje o uruchomieniu szynobusu łączącego osiedle Helena z centrum Nowego Sącza na czas budowy nowego mostu heleńskiego.

Posłuchaj:
Dorota Szalacha
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy