Miasto powraca do obiecywanego mieszkańcom od lat remontu ul. Bocznej

17.07.2019

To jedyna z ośmiu ulic odłożonych z powodu kryzysu śmieciowego, która doczeka się jednak przebudowy. Rozgoryczeni mieszkańcy wszczęli alarm, bo – jak mówili – nie da się na niej funkcjonować.

Jak informuje Adam Gurgul, zastępca dyrektora w Zarządzie Dróg i Komunikacji, w przyszłym tygodniu otwarcie ofert.

– Zadanie zostało przywrócone do realizacji. Jedyną przeszkodą może być ewentualnie to, gdyby nikt nie złożył oferty. Nawierzchnia, chodniki, pas zieleni ulegną po przebudowie modyfikacji, nastąpi też przebudowa odwodnienia. Pojawią się również zatoki postojowe, które umożliwią mieszkańcom parkowanie.

Problem na ulicy Bocznej polega nie tylko na dziurach, ale na tym, że nie ma miejsca do parkowania i auta blokują chodnik. Mają z tym problem głównie ludzie starsi i niedołężni.

– 46 lat nie było nic robione oprócz łatania dziur. Gros mieszkańców jest już w podeszłym wieku, a jeżeli tu postawia samochody, nie ma szans przejść starsza osoba z laską czy matka z dzieckiem, kierowcy parkują do samych krzewów. – Nie da się przejść ani przejechać na wózku, wszyscy parkują na chodniku, bo nie ma parkingu. Cały chodnik jest zastawiony.

Ulica Boczna ma być gotowa do końca roku. Miasto przebuduje ją przy finansowym wsparciu Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Posłuchaj:
Adam Gurgul
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Piotrowski
play
Słowo za słowo (M) - Henryk Łabędź
play
Słowo za słowo (NS) - Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30