Ulica Tarnowska i egipskie ciemności

14.03.2019

Mimo montażu nowych lamp ulicznych, te po zmroku i w nocy wciąż nie świecą.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że to kolejny absurd związany z remontem tej ulicy, który może doprowadzić do nieszczęścia.

– Jeżeli ktoś to zrobił, to powinno świecić. Przez to nie chodzę teraz w nocy nigdzie, bo to nie jest pora dla mnie. Wszędzie jest równie niebezpiecznie wieczorem, nawet na tej dróżce rowerowej. Lampy powinny się świecić dla tych przechodniów, którzy idą do sklepu jednego czy drugiego, a także galerii handlowej oraz świątyni. Moim zdaniem wszystkie lampy powinny świecić, może je kiedyś naprawią.

Montaż nowych lamp oświetleniowych rozpoczął się w ubiegłym roku. Wzdłuż drogi stoją również stare, które aktualnie wyłączono z eksploatacji.

Na razie ulica Tarnowska jest jeszcze placem budowy – mówi zastępca burmistrza Żabna, Zbigniew Lustofin.

– Niektóre oświetlenie będzie eliminowane. A te które są tam zamontowane nowe, mają być wystarczające. Wymieniamy dlatego, ze to stare oświetlenie, już nie do końca dobrze służy. Część, która związana jest z oświetleniem ulicy Tarnowskiej, ma być wykonana z chwilą, kiedy roboty ze starą częścią oświetlenia i tą nową będą skończone.

Modernizacja drogi wojewódzkiej 973 ma się zakończyć w maju.

Jak zapewniają przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, wtedy też na ulicy Tarnowskiej świecić będą wszystkie latarnie, a także pomalowane mają być znaki poziome na asfalcie.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Zbigniew Lustofin
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN