Uliczne rajdy na całego także w środku dnia – interwencja RDN

17.08.2018

Przerażają i stawiają na równe nogi w nocy, a w ciągu dnia klaksonami rozpędzeni kierowcy przepędzają pieszych na osiedlach.

Tak jest na Mroźnej, Klikowskiej, Jana Pawła II czy Armii Krajowej, gdzie – jak piszą słuchacze – całe osiedle to strefa zamieszkania i dopuszczalna prędkość to 20km/h.

Wskazywane przez mieszkańców miejsca wyścigów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa potwierdzają policyjne kontrole.

Do niedawna było to tylko nocą. Teraz wyścigi zaczynają się wczesnym popołudniem. Tak było też w bieżącym tygodniu np. na Klikowskiej – mówią mieszkańcy. – Nie do pomyślenia. Nieraz samochód jedzie, a ten jedzie rozpędzony jak wariat. – Jest to przerażające. Czasem nawet jeżdżą po 2 auta naraz. Zaczyna się od stadniny koni przy Klikowskiej, a kończy przy Niedomickiej. Każdy boi się wypuścić dziecko rowerem do kolegi, bo jest strach, że akurat będą się ścigać – dodają.

Jak mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji, w tym roku w Tarnowie i w powiecie było już przeszło sto wskazań miejsc ulicznych rajdów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W powiecie najczęściej wskazywane miejsca to: Zakliczyn, Ciężkowice czy Szerzyny.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN