Urzędnicy dostaną podwyżki – sprawdzamy którzy

31.01.2018

Jak się okazuje nie do wszystkich pracowników samorządowych trafią podwyżki. Już wiadomo, że nie będzie ich w Starostwie Powiatowym. Jak poinformował nas Paweł Juśko z biura komunikacji społecznej, nie ma na dziś takich planów, a ostatnie podwyżki były w lipcu 2016 roku, po ok. 300 złotych.

Podwyżki – drugie już – szykują się w Urzędzie Miasta. Pieniądze trafiają w transzach. Kolejna wpłynie na ich konta w kwietniu – po ok. 290 zł.

Jak mówi Aleksandra Mizera, sekretarz miasta, coraz trudniej znaleźć pracowników. – Jest problem, jeżeli stawiamy wysokie wymagania. Podczas naborów pytamy też już, jakie kandydat ma wymagania finansowe, ponieważ mieliśmy kilka przypadków, że osoby wygrały nabór, a z racji na wynagrodzenie zrezygnowały z pracy – dodaje sekretarz.

Tymczasem od średnio 100 do 150 zł więcej do pensji dochodzi pracownikom Gminy Tarnów. Jak mówi wójt Grzegorz Kozioł, pracownik dobrze zarabiający lepiej wykonuje swoja pracę. – Zdajemy sobie z tego sprawę, że rynek płacy jest już na tyle ukształtowany, że coraz częściej będziemy musieli zadbać o dobrych pracowników, którzy mają doświadczenie. Tym bardziej, że firmy coraz bardziej agresywnie sięgają teraz do osób sprawdzonych, oferując im zatrudnienie. Dlatego musimy w urzędzie zadbać o to, żeby te warunki pracy były godne, żeby pracownik dobrze się czuł, a wtedy tym bardziej efektywnie wykonuje swoją pracę – komentuje wójt.

Gmina Tarnów wyda na tegoroczne podwyżki 200 tys. zł. Miasto Tarnów w sumie 15,5 mln zł.

Średnia pensja pracownika Starostwa Powiatowego w Tarnowie to 3 300 zł, dyrektora – blisko 7 tysięcy. W Gminie Tarnów urzędnik zarabia ok. 3400 zł. Szefowie wydziałów średnio od ok. 4500 do 6500 zł.

W Urzędzie Miasta podwyżkę podzielono na dwie transze. Pierwsza była od października 2017 roku i wyniosła ok. 140 zł brutto, druga będzie  od kwietnia i wyniesie ok. 290 zł. Łącznie podwyżki dostanie blisko 2500 osób – w tym pracujących w Urzędzie Miasta oraz w jednostkach miejskich. Obecnie średnia płaca urzędnika miejskiego wynosi przeszło 3600 zł., kierownika 5500 zł., a dyrektora ponad 7,5.

Więcej o płacach w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Aleksandra Mizera
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN